Badania i odżywianie przy bólu z lewej strony brzucha

Witam. Od kilku dni dreczy mnie bol ktory wstepuje z lewej strony brzucha. Zazwyczaj wystepuje on wieczorami badz w nocy. Ostatnio suzo dzwigalam wiec byc moze to jest glowna przyczyna.Rok temu mialam robiona laparoskopiE (pekniecie torbiela ktory znajdowal sie na jajniku). Nie bylam jeszcze u lekarza ale sadze ze powinnam sie wybrac zwlaszcza ze ten bol nie mija. Bylabym bardzo wdzieczna jesli otzrymalabym jakakolwiek odpowiedz ze strony secjalisty. Jakie badania powinnam zrobic/jak sie odzywia

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie napisała Pani gdzie dokładnie zlokalizowane są dolegliwości bólowe, jeśli w górnej części brzucha to mogą świadczyć o problemach z trzustką, jeśli w dolnej mogą świadczyć o problemach z jajnikiem, z jelitem grubym. Proszę udać się do lekarza rodzinnego lub chirurga. Prawdopodobnie konieczna będzie morfologia, USG jamy brzusznej, ewentualnie enzymy trzustkowe.
Pozdrawiam