Bóle w jamie brzusznej z lewej strony

mam bóle w jamie brzusznej z lewej strony pod żebrami dość mocne co z tym robić i jakie podjąć działania

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Przyczyn takiego bólu może być bardzo wiele, od problemów z trzustką poprzez problemy żołądkowo-dwunastnicze (choroba wrzodowa). Zalecam zgłoszenie się do lekarza rodzinnego celem wykonania badań - morfologii krwi, USG jamy brzusznej (ew. RTG jamy brzusznej), kontroli enzymów trzustkowych i wątrobowych. Pozdrawiam