Co mogą znaczyć te bóle po lewej stronie pod żebrami?

Witam Miałam lekkie bóle po lewej stronie pod żebrami a zaczęło to się od grypy .Wykonałam usg gdzie wyszło wszystko w normie tylko trzustka hiperechogeniczna o wyraźnych granicach bez zmian patologicznych .Wykonałam kompleksowo badania krwi oraz pakiet trzustkowy ,wątrobowy.Wszystko w normie .Miewam nadal bóle ale sporadycznie.Proszę o radę

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Przykro nam, że odczuwa Pani takie dolegliwości bólowe ze strony jamy brzusznej, które na pewno powodują pewien dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Prawidłowo, że wykonała Pani pakiet badań, pozwalający wstępnie wykluczyć poważniejsze schorzenia. Nie napisała Pani, czy choruje na jakieś choroby przewlekłe lub przyjmowane są pewne leki. To ważne informacje, gdyż wiele czynników może wpływać na stan narządów wewnętrznych.

Z opisanych przez Panią dolegliwości, można by wywnioskować, że przyczyną takich objawów bólowych mogłyby być problemy ze strony żołądka lub dwunastnicy. Może się na to składać między innymi choroba wrzodowa dwunastnicy lub żołądka, a także podrażnienie żołądka pod wpływem przyjmowania niektórych leków lub używek.

Dolegliwości bólowe zlokalizowane po lewej stronie jamy brzusznej, mogłyby też wynikać z chorób czynnościowych jelit, między innymi z zespołu jelita drażliwego oraz choroby Leśniowskiego – Crohna.

Z racji odległości trudno jest określić dokładną przyczynę Pani dolegliwości bólowych. Proponujemy konsultację z lekarzem gastrologiem, który prawdopodobnie zdecyduje o wykonaniu dalszych badań, jak gastroskopia i kolonoskopia. Diagnostyka ta powinna wskazać, czy dzieje się coś niepokojącego w Pani organizmie.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony

https://portal.abczdrowie.pl/wrzody-zoladka

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.