Badania kontrolne po wykryciu glistnicy

witam ile razy robi sie powtorne badania po wykryciu jaj glisty ludzkiej? Wykryto mi w lipcu a na poczatku wrzesnia robilam badanie kału i pasozytow brak czy zrobic je jeszcze raz?

Dzień dobry,

W przypadku glistnicy po leczeniu za kryterium wyleczenia uznaje się nieobecność jaj glisty w 3 krotnym badaniu kału wykonanym 2 tyg po leczeniu. Badanie można wykonac w odstępach 3-5 dni. W Pani przypadku zalecał bym powtórzenie badania celem uzyskania pewności o skuteczności leczenia
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz