Badanie poziomu estradiolu u 30-latki

witam miałam badany poziom hormonów i estradiol wyszedł mi 59 a norma jest od 107,co oznaczaja moje wyniki?czy mam powód do niepokoju?

Dzień dobry,

Bardzo proszę skontaktować się z endokrynologiem. Konieczny jest dokładny wywiad i dodatkowe badania. W tak młodym wieku niski estradiol może m.in oznaczać przedwczesne wygasanie czynności jajników.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz