Biała skóra pod paznokciami podczas prostowania palców rąk a wrodzona wada serca

Podczas prostowania palców rąk, skóra pod paznokciami robi się całkowicie biała. Czytałem, że taki objaw może świadczyć o wrodzonej wadzie serca (tym bardziej, że mają one kształt wypukły). Miałem robione kiedyś echo serca oraz EKG wysiłkowe i żadnych wad nie wykryto. Trochę mnie to martwi, że może być coś nie tak. Proszę o opinię. Dziękuję.

Renata GrzechociĹska

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką. Objaw taki niekoniecznie musi być spowodowany wadami serca.