Biegunka po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

Witam, mam pytanie od ponad 5 lat stosuje pigułki antykoncepcyjne Yasmin ostanio wzielam pigułke o normalnej porze o 19 zaś ok 22 pojawiła się u mnie biegunka ( dwa wodniste stolce) dodam ze wszystko wydarzyło się 11 dnia przyjmowania pigułek nie wziełam kolejnej tabletki bo ciezko było stwierdzic czy tabletka sie wchloneła nastepnego dnia rano uprawiałam seks przerywany. Prosze mi powiedziec czy ryzyko ciąży jest wysokie czy opisana sytuacja mogła znacząco obnizyc skuteczność antykoncepcyjną?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że tabletka się nie wchłonęła. Oznacza to zatem, że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo obniżenia skuteczność antykoncepcji. Gdyby mimo wszystko podczas najbliższej przerwy nie wystąpiło krwawienie z odstawienia, proszę wykonać test ciążowy.