Tabletki antykoncepcyjne, jednorazowy epizod biegunki a ryzyko ciąży

Witam, jakie jest prawdopodobienstwo ciazy jesli kochalam sie z chlopakiem, dzien wczesniej wzielam pierwsza tabletke z drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych o godz.22, nastepnego dnia - (tego samego co stosunek) o godz. 10 wystapila jednorazowa biegunka, a teraz (od tamtego zdarzenia minelo ok. 10 dni) od dwoch dni bardzo bola mnie piersi. Mam rowniez endometrioze. Prosze o odpowiedz czy ryzyko ciazy jest wowczas duze?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Biegunka nie ma znacznie mniejszy wpływ na wchłanianie się tabletki antykoncepcyjnej. Bardziej predysponują do tego wymioty. Tabletka wchłania się do 4 h od przyjęcia więc wszystko zależy kiedy ona wystąpiła. Jeżeli jednak antykoncepcja była stosowana prawidłowo myślę iż nie ma powodów do obaw.