Blokady w momencie stresu

Moj Maz w momencie stresu i nerwów blokuje sie w ten sposób ze potrafi nie dawać znaku życia nawet do miesiąca,on pracuje za granica i chodzi do psychiatry niestety nie widzę zmian,wiem ze tzeba czasu i zrozumienia ale ja sama w takiej sytuacji bardzo sie denerwuje i nie wiem co robić,czy jest jakiś sposób w który mozna by było mu i mi pomuc?najgorszy jest moment czekania kiedy sie odezwie.

Wskazane jest ponowne przeanalizowanie farmakoterapii i ewentualne skorygowanie dawek leku lub zmiana lekarstwa. Z Pani opisu można wnioskować, że mechanizmy obronne pacjenta w znacznym stopniu utrudniają mu funkcjonowanie i nie pozwalają na wykorzystanie własnego potencjału. Jeśli istotnie sytuacje trudne powodują, że Pani mąż skrajnie wycofuje się z relacji społecznych należałoby zastanowić się nad dłuższą psychoterapią. Izolacja społeczna powodowana jest lękiem, złością, poczuciem bezradności. Objawy te mogą być zredukowane lekarstwem p.depresyjnym o silnej komponencie p.lękowej, ale zmiana mechanizmów obronnych możliwa jest w wyniku podjęcia systematycznej i intensywnej psychoterapii. Z Pani strony niewątpliwie wskazane jest okzanie mężowi zrozumienia i wspieranie go w decyzji dotyczącej leczenia.