Ból blizny pooperacyjnej

Witam :) 15 lat temu miałam przeprowadzoną operację. Miałam wtedy lat 7. Była to wada wrodzona, operacja polegała na częściowym usunięciu nerki podwójnej z usunięciem moczowodu. Przyklejane były kinesio tape na bliznę oraz była ona rehabilitowana przez rehabilitanta. Rzeczywiście blizna wygląda lepiej i jest lepsza w dotyku. Problem występuje z tym, że 2- 3 razy w roku boli mnie miejsce blizny. Właśnie teraz występuje taki okres. Boli mnie jak przejdę 20 metrów, powoli bez pośpiechu. Boli przy dotyku. I w związku z tym mam pytanie, czy jest to normalne?

Prawdopodobnie blizna pooperacyjna zaciągnęła jakieś drobne nerwy podskórne, które w przypadku poruszania się ciała, dotyku ulegają podrażnieniu, co wywołuje ból. To typowe. Raczej w tym względzie nie ma powodu do niepokoju jeśli blizna nie jest w stanie zapalnym, nie ulega przerostowi.