Ból i chrypa oraz problemy ze strunami głosowymi

Witam, Od ponad 2 mies. mam ogromny problem z gardłem, a właściwie strunami głosowymi. Czuję ból, a z powodu chrypy ledwo mówię. Czasem jest lepiej, później nawrót i tak w kółko. Pani laryngolog stwierdziła, ,że na strunach mam maleńkie guzki śpiewacze? i przepisała Calcium Dobesilate Hasco w tabletkach ale nie widzę poprawy. Jaka może być przyczyna skoro staram się oszczędzać głos?Leki na astmę.. alergię?Alkohol, dym papierosowy?Jak sobie pomóc?Ten problem uniemożliwia normalne funkcjonowanie

Idź do normalne laryngologa, chirurga głowy i szyi który ma nowoczesny sprzęt endoskopowy do diagnostyki krtani i nie lecz się u pseudo laryngologów leczących lekami typu Hasco i innymi czarami.