Ból palców dłoni u 59-latki

Od września mam problem z bólem palców dłoni. Jeżeli palce mam w bezruchu zwłaszcza w nocy, ich zgięcie sprawia ból. W nocy budzi mnie ból gdy chcę się podrapać. Rano palce są spuchnięte. Wystarczy, że poruszam palcami i ból mija całkiem szybko. Pozostaje jednak ciągły słaby ból w kostkach podczas zginania palców. Co to za przypadłość?

Marta Mielniczuk

Witam, być może Pani objawy są spowodowane chorobą zwyrodnieniową stawów bądź jednym z autoimmunologicznych zapaleń stawów. Proszę udać się do lekarza POZ, który po zbadaniu Pani w razie konieczności poszerzy diagnostykę. Pozdrawiam serdecznie.