Ból podczas naciśnięcia pępka

Dzień dobry. Wczoraj przy zapinaniu zatrzasku od kurtki poczułam ból przy naciśnięciu pępka (akurat tam było zapięcie) Pępek sam nie boli, boli dopiero wtedy gdy się go naciśnie, wtedy ból promieniuje w prawą stronę. Kilka dni temu nosiłam ciasne spodnie, które dosłownie "wżynały" mi się w brzuch, w okolice pępka. Czy może to być skutkiem noszenia ciasnych spodni czy raczej objaw jakiejś choroby? Spodnie miałam ostatnio na sobie 5 dni temu, a ból pojawił się dopiero wczoraj. Proszę o odpowiedź.

Witam. Jeśli ból nie jest silny i występuje tylko przy ucisku zaleciłbym kilkudniową obserwację - jeśli po takim czasie nie ustąpi proponuję udać się do lekarza rodzinnego, być może wskazane będzie badanie usg i podstawowe badania krwi.