Ból przy połykaniu śliny i przy schylaniu się po usunięciu ósemki

Witam w ponidziałek miałam usuwna górna usemkę przy którwj był stan zapalny dziś mija drugi dzień a nie mogę sie dotknać do tej strony boli mnie przy połykaniy śliny i przy schylaniu sie i w ciepłym pomieszczeniu czy odczkać jeszcze iść do dentysty w dotaku czuje jak mi tam wszystko spływa z tej rany

Magdalena StusiĹska

Taki stan po usunięciu zęba jest normalny- do czasu zagojenia się rany ból i opuchlizna mogą występować. Z każdym dniem powinno być lepiej.

Ja bym proponował udać się do lekarza wykonującego zabieg , być może mamy tu do czynienia z utrudnionym gojeniem, czy wcześniej oczyścimy ranę i skrwawimy ma nowo tym szybciej zacznie się prawidłowo goić , zastanowiłbym się nad antybiotykiem , jednak wszystko to jest do weryfikacji po badaniu w gabinecie.