Ból z tyłu kolana na zgięciu

Witam serdecznie. Odczuwam ból z tyłu kolana na zgięciu po przez dłuższe wyprostowanie nogi np. leżąc , lecz również czasem przy chodzeniu, zginaniu nogi np przy kucaniu. Z czego on może wynikać? Czy ból z tyłu kolana może być objawem jakiegoś rozwijającego się schorzenia i powinnam podjąć leczenie? Jestem młoda i martwię się, że już w tym wieku pojawia się u mnie taka dolegliwość jak ból z tyłu kolan. Czy to możliwe, że coś jest ze mną nie tak? Zastanawiam się do kogo się udać? Czy powinnam na przykład pójść do ortopedy czy raczej umówić się na wizytę do innego specjalisty? A może fizjoterapeuta? I czy przed wizytą dobrze będzie wykonać jakieś badania? I przede wszystkim chciałabym zapytać czy ta wizyta jest w ogóle konieczna i z czego może wynikać taki ból z tyłu kolana? Może po prostu jestem przewrażliwiona? Będę wdzięczna za każdą poradę. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu lekarz zdecyduje w wykonaniu dodatkowych badań, a także o konieczności konsultacji ortopedycznej. Bez badania ciężko jest coś więcej powiedzieć.