Ból zeba po założeniu plomby

witam. Wczoraj popołudniu miałam plombowany ząb. od momentu wyjścia z gabinetu nie przestaje boleć. Czy to normalne?

NIe, ząb po założeniu wypełnienia nie powinien dawać dolegliwości bolowych (czasem może pojawić się nadwrażliwość pozabiegowa- ale jest to reakcja zęba na zimno i dość szybko przechodzi), jeśli wypełnienie jest za wysokie też może pojawić się ból ale tylko na nagryzanie. Jednak ciągły ból zęba może świadczyć o toczącym się stanie zapalnym w miazdze (nerwie). Proszę umówić się do dentysty aby mógł sprawdzić czy ząb nie wymaga leczenia kanałowego.

Raczej nie , jeżeli trwa dłużej niż 12h i jest ciągły , szczególnie jak nasila się przy zmianach temperatury.
Świadczy to o procesie zapalnym w miazdze zęba , a to z kolei oznacza konieczność leczenia kanałowego.
Uprzedzając Pani wątpliwości , bardzo rzadko jest to wina lekarza , po prostu ubytek był na tyle głęboki , że sam fakt jego opracowania i założenia wypełnienia spowodował zaostrzenie stanu zapalnego