Bóle nóg, rąk i brzucha oraz gorączka u 4-latka

witam, mój 4 letni syn obudził się w nocy z płaczem, że bolą nóżki i rączki. Po 2 godz. otrzymał lek przeciwbólowy usnął, Ok 10.00 gdy działanie leku minęło, dziecko skarżyło się na ból brzucha i położyło sie spać. Obudził się z gorączką. Po podaniu leku po 2 godz. poczuł się dobrze i tak było dobę, po czym znów uskarżył się na ból nóżek, podniosła isę temp i poszedł wcześniej spać na noc. Dodam, że wieczorem widział go pediatra i osłuchowo i gardło było OK. Co się może dziać, ja postepować?

Milena Lubowicz

Wygląda to na infekcję wirusową. Proszę przez kilka dni podawać dziecku leki przeciwgorączkowe, raczej zawierające ibuprofen (ibum, bufenik czy nurofen), gdyż ma on też działanie przeciwzapalne. Gdyby nie było poprawy albo dołączyły się nowe, niepokojące objawy proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam