Bóle po usunięciu części jajnika z powodu endometriozy

Rok temu w styczniu miałam operację na torbiel, okazało się jednak, że miałam pełno zrostów, wycięto mi pół jajnika, stwierdzono endometriozę. Niedawno zauważyłam te same objawy, boli mnie ten sam jajnik, okres spóźniał mi się tydzień, moje pytanie brzmi czy gdybym teraz miała znowu ten sam problem to muszę "się śpieszyć" z zajściem w ciążę? Czy ciąża zahamowała by chorobę? Czy w takiej sytuacji warto odwlekać z ciążą? Mam 19 lat, proszę o jak najszybszą odpowiedź, pozdrawiam i z góry dziękuję,

Aleksander Ropielewski

Odpowiedź na Pani pytania wymaga znacznie więcej dodatkowych informacji, których nie posiadam. Sugeruję konsultację z ginekologiem.