Bóle zęba i obrzęk dziąsła

Witam. Tydzień temu byłam u dentysty zatruć dolną prawą siódemkę. Od kilku dni pobolewa mnie dolna prawa czwórka. Jest to ból ciągły, pod językiem czuje jakbym miała obrzęk wokół tego zęba. Byłam wczoraj na konsultacji u dentysty, pani doktor stwierdziła, że może być powodem zatruta siódemka lub wyżynająca się krzywo ósemka. Z zewnątrz jak i na zdjęciu pantomograficznym nie widać żadnego stanu zapalnego i nie widzi wskazań do leczenia kanałowego pozostałych zębów. Skąd może wynikać taki ból?

Witam serdecznie,
Ciężko stwierdzić coś więcej bez wcześniejszego badania klinicznego. Zatruty ząb nie powinien wpływać w żaden sposób na inny ząb, a szczególnie na ząb nie-sąsiedni.
Wyrzynająca się ósemka przez nacisk na zęby może dawać takie dolegliwości. Może być też to kwestia np. zapalenia przyzębia, przeciążenia na tym zębie (mogły zmienić się warunki zgryzowe po wypełnieniu siódemki)

Dzień dobry, jeżeli na zdjęciu pantomograficznym nie widać zmian, ząb nie reaguje bólem na opukiwanie, natomiast czuje zimno w teście żywotności to przyczyną bólu naprawdę może być siódemka lub ósemka. Wszystkie dolne zęby są unerwione przez nerw mandibularis przebiegający w kanale żuchwowym. To jest czasem przyczyną, że odczuwamy ból w innym miejscu niż chory ząb. Proszę jednak sprawdzić jeszcze dziąsło czy nie ma zapalonej kieszeni przyzębowej. Pozdrawiam Urszula Jarosz