Bolesność dziąsła po leczeniu zęba

Witam. Od trzech dni boli mnie dziąsło nad górną ósemką, niestety nie jestem w stanie zobaczyć czy jest zaczerwienione itp. Ząb ten był leczony dwa tygodnie temu, zostało założone wypełnienie. Czy ten ból może być spowodowany powikłaniami po leczeniu zęba, dodam, ze sam ząb mnie nie boli, tylko dziąsło. Czy konieczna jest wizyta u lekarza?

Witam, powinna Pani zgłosić się do gabinetu bo może to być powikłanie ale równie dobrze może być bolesność po ukłuciu igły przy podawaniu znieczulenia, jeżeli było wykonywane. Pozdrawiam