Bolesność gardła a stosowanie leku Zinnat

Od tygodnia boli mnie gardło bez innych dolegliwości, po 3 dniach wystąpiła gorączka 39 stopni, która została zwalczona pyralginą. Gorączka już nie powróciła, ale gardło boli dalej. Dostałem od lekarza antybiotyk Zinnat 2 razy dziennie 500mg. Czy to nie za duża dawka w momencie braku innych dolegliwości i czy zażywanie antybiotyku jest w ogóle konieczne?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Bez badania nie można nic powiedzieć. Lekarz badający ma najlepszy obraz kliniczny swojego pacjenta.