Bolesność zęba podczas spożywania pokarmów

Mam 23 lata, pół roku temu miałam leczoną 6 dolną i górną. dolny ząb był dość mocno zniszczony przez próchnicę, lek.wyczyścił zęba wypełnił plombą. jakieś 3 dni później mocno mieliłam akurat tym zębem skórkę od chleba i miałam wrażenie że "wcisnęłam plombę głębiej" wiem że to nie jest raczej możliwe. od tamtego czasu przy każdym twardszym do gryzienia posiłku nie mogę jeść tą stroną gdyż ząb boli. miałam później dwie wizyty i spłycenie plomby,zdjęcia rtg itp. niby nic. ale przy ucisku boli.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest się wypowiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza stomatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

 Lek. Tomasz Budlewski

jeśli korekta okluzji nie pomogła a rtg nic wykazało żadnych zmian to należało by wykonać tomografię w celu potwierdzenia lub wykluczenia pęknięcia korzenia bądź zębiniaków w miazdze
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk