Bolesny, zaczerwieniony palec u stopy

Co może zrobić chirurg,gdy mój paluch u stopy jest bardzo czerwony i bardzo boli?(wcześniej, coś tam z boku paznokcia gdzie właśnie mnie boli poobcinałam i się zrobiły takie ostre strzępy)

Obecnie dochodzi prawdopodobnie do wrastania paznokcia w wał paznokciowy palucha co wywołuje stan zapalny. Trzeba z tym problemem udać się pilnie bezpośrednio do chirurga. Niestety, ale taki stan może wymagać leczenia zabiegowego (np. plastyki wału paznokciowego) oczywiście najlepiej po opanowaniu ostrego stanu zapalnego (np. antybiotykoterapia ogólna, miejscowa terapia przeciwzapalna).