Brak pełnego wzwodu i podniecenia

witam.Mam 20 lat i peszący strasznie problem ponieważ od jakiegoś czasu nie mogę uzyskać pełnego wzwodu i podniecenia.Aktualnie nie mam partnerki lecz gdy kilka miesięcy temu miałem kilka razy próbowaliśmy i do niczego nie doszło ponieważ praktycznie nie czułem podniecenia.Były to moje pierwsze podejścia i na pewno byłem bardzo zestresowany.Dodam że jeszcze nie dawno dużo się masturbowałem,teraz staram się ograniczyć to i wyeliminować.Jestem zdrowym facetem,trenuję często,biegam więc niemam sił

Dzień dobry.

Z opisu można wnioskować, że, tak, jak Pan sam napisał, podczas prób współżycia był Pan bardzo zestresowany, co skutecznie spowodowało obniżenie podniecenia.

Trudno uznać to za jakąś szczególną nieprawidłowość. Pierwsze próby współżycia często kończą się niepowodzeniem z powyższego powodu - zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet.

Dodam, że masturbacja, szczególnie nadmiarowa, z pewnością może mieć wpływ na pogłębianie się problemu, jednak w tym wypadku wydaje się mieć drugorzędne znaczenie.

Pozdrawiam.