Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak przyjemności przy stosunku u 23-latki

Mam 23 lata. Współżycie zaczęłam od 16 roku życia. Do tej pory miałam 4 partnerów. Nigdy nie odczuwam żadnej przyjemności przy stosunku, nic mnie nie podnieca, nic nie czuje, czasem tylko ból i dyskomfort. Nie mam żadnych większych kompleksów, partnera mam atrakcyjnego, ale mimo to mogłabym podczas stosunku nawet rozwiązywać krzyżówki :( Ani piersi, ani łechtaczka... po prostu nic mnie nie rusza !! Próbowałam już wszystkich sposobów opisanych w internecie. Czy powinnam zrobić jakieś badania?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Sadomasochizm

Dzień dobry,

Z opisu można wnioskować, że być może zbyt wcześnie podjęła Pani współżycie seksualne, czyli wtedy, gdy nie była Pani na to jeszcze psychicznie gotowa. Brak przyjemnych odczuć podczas seksu z obecnym partnerem również na to wskazuje. W tej sytuacji można zadać sobie kilka pytań, np. z jakiego powodu, pomimo wyraźnej obojętności podejmuje Pani współżycie? Czy o swoich odczuciach rozmawiała Pani z partnerami? Czy odczuwa Pani przyjemność np. podczas masturbacji? Pani objawy mogłyby również wskazywać na anhedonię, ta jednak dotyczy braku odczuwania przyjemności w ogóle, a nie tylko przyjemności ze współżycia seksualnego.

Pozdrawiam.

0

Dzień dobry!

Zazwyczaj kobiece trudności w przeżywaniu pożądania, podniecenia, orgazmu, czy tzw. "zespół nierozbudzenia seksualnego" wiąże się ze sferą emocjonalną, psychiczną. Stąd właściwą drogą byłaby konsultacja z psychologiem seksuologiem i podjęcie psychoterapii. Wykonanie badań medycznych - np. ginekologicznych czy hormonalnych jest oczywiście możliwe, najczęściej jednak nie przynosi znaczących rozwiązań.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy