Ustająca przyjemność przy penetracji

Mam pytanie związane z tematyką seksualną. Podczas stosunku, kiedy dochodzi do penetracji na początku odczuwam dużą przyjemność, ale z czasem ona ustaje. A kiedy sama drażnię łechtaczkę to wszystko jest tak jak powinno. Jaka moze byc tego przyczyna i jak to zmienić, aby w obu przypadkach dochodziło do orgazmu? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Jest to bardzo trudne ponieważ partnerowi jest niezwykle trudno "wyczuć" kiedy i w jakim stopniu powinien stymulować Pani okolice intymne. Jedynym rozwiązaniem jest dążenie do wyjaśnienia partnerowi jak powinien zachowywać się podczas penetracji aby przyjemność jaką Pani odczuwa była porównywalna z tą podczas masturbacji.

Dzień dobry.

Możliwe, że w miarę trwania stosunku "przyzwyczaja" się Pani do niego. Warto zastanowić się na przykład nad zmianą pozycji oraz "rytmu" samego współżycia. Możliwe również, że nie jest Pani wystarczająco pobudzona "przed", w związku z czym przyjemne są te pierwsze chwile. Nie można też zapominać, że podczas penetracji pobudzana jest przede wszystkim Pani pochwa - nie łechtaczka - a jak wieść "gminna" niesie - orgazm pochwowy jest trudniejszy do uzyskania.
Niewątpliwie o swoich odczuciach należałoby porozmawiać z partnerem. Z pewnością wspólne "pochylenie się" nad problemem ułatwi jego rozwiązanie. Pisze Pani też, że samodzielne drażnienie łechtaczki kończy się orgazmem, można więc włączyć je do gry miłosnej - zarówno w wykonaniu partnera, jak i Pani.
Niezależnie od powyższego - namawiałbym Panią również do konsultacji seksuologicznej, dzięki której zdiagnozowałaby Pani inne, potencjalne przyczyny braku satysfakcji podczas stosunku.

Pozdrawiam.