Brak reakcji u 3-latka

Witam, Niepokoi mnie moj starszy, 3letni syn, od niemowlęctwa byl bardzo żywiołowym dzieckiem, ale w zaciszu domowym bylam w stanie nad nim zapanowac. Nie dostał sie do przedszkola, dlatego zdecydowalam zapisac go na zajęcia sportowe, bylam z nim kilka dni temu pierwszy raz i okazalo sie ze wspolpraca mojego synka w grupie jest zerowa, kompletnie nie był zainteresowany współpracą w grupie, dzikosc w oczach i biegal po sali bez przerwy az wyszlismg.czy sa powody do niepokoju?

Witam serdecznie,

proszę się nie martwić na zapas. Było to nowe wydarzenie w życiu Pani synka; większa grupa dzieci, trener, dostosowanie się do zasad w grupie. Dzieci różnie reagują, także nie należy się zniechęcać. Sala gimnastyczna to dość duża powierzchnia i z pewnością wyzwoliła chęć biegania, to całkiem normalne. Na pierwszych zajęciach dzieci powinny się zapoznać z pomieszczeniem, trenerem w warunkach bardziej swobodnych. Z pewnością stopniowo chłopiec się zgra z grupą. Wytrwałości.

Pozdrawiam,
Marlena Kwiatkowska

3 lata to wiek, w którym dziecko może zacząć wchodzić w grupę (przedszkolną czy inną), ale dopiero wtedy uczy się reagować na polecenia wydawane do całej grupy. Ta nauka może zająć trochę czasu, więc proszę się uzbroić w cierpliwość. Może warto także naradzić się z trenerem, zapewne ma już doświadczenie z tak małymi dziećmi i potrafi przedstawić Pani szerszą perspektywę, udzielić wskazówek, jak przygotowywać synka do zajęć itp.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/