Brak więzi z rodzicami u 21-letniej osoby

W domu trzymano mnie krótko. Rodziców należało bezwzględnie słuchać. Czasami mnie bili. Domagali się szacunku. Brak zasad deprawuje. Mnie niczego nie wolno było robić. Teraz, jako dorosły człowiek, nie czuję żadnej więzi z rodzicami. Często płaczę. Nie wychodzę z domu i boję się wszystkiego. Nie mam żadnych znajomych. Czuję, że przegrałam młodość, że życie mi przeciekło przez palce. Czy może to być skutek wychowania?

Nurtuje Panią czy trudności życiowe, smutek, osamotnienie to przyczyna wychowania jakiemu została Pani poddana. Ja widzę tu jednak oprócz ciekawości, sporo smutku, żalu, cierpienia. Gdyby chodziło tylko o zaspokojenia tej ciekawości, to pewnie uzyskałaby Pani sporo odpowiedzi na płaszczyźnie internetowej. Poukładanie swojej przeszłości pomoże Pani żyć, tak jak Pani by chciała. Na to wszystko jest miejsce podczas spotkań z psychoterapeutą, do których Panią gorąco zachęcam.