Candida a podawanie mleka z kaszką dla 2-latka

Witam:-)))mam problem zdrowotny z moimi dzieciakami odnośnie candida.Młodszy syn ma 2 lata,starszy 5 lat i wyniki z posiew kału które i robiłam w kierunku drożdży wyszły z analizy 2 plusy.Lekarz zapisał im flumycon przez 30 dni raz dzień po kolacji,probiotyki 1 raz dziennie i ornament h97.Od orgaseptu zaczęłam sama bez porady lekarza daje już 5 tydzień.Wykluczył słodycze włączyłem ksylitolem.Mój dwulatka ma już nie jeść mleka z kaszka na kolacje?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli córka akceptuje inne pokarmy na równi z kaszką na mleku to może Pani podawać inne produkty, które będą zawierały mniej cukrów sprzyjających rozwojowi drożdżaków. Należy jednakk zachować w jadłospisie jeden lub dwa posiłki mleczne (mogą to być serki lub jogurty bez cukru).