Cechy przebytego zerwania więzadła krzyżowego przedniego
Witam, dostalam wyniki rezonansu magnetycznego i nie za bardzo wiem co dalej mnie czeka : CECHY przebytego zerwania więzadła krzyżowego przedniego. Translacja przednia piszczeli. Więzadło krzyżowe tylne o falistym przebiegu - cechy MR niestabilności przedniej. W trzonie łąkotki przyśrodkowej widoczna jest pionowe podłużna szczelina obejmująca powierzchnię stawowa piszczeli, rozdwajajaca się w rogu tylnym tej łąkotki z objęciem dodatkowo powierzchni stawowej udowej - III stopień uszkodzenia.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
MRI opisuje uszkodzone więzadło krzyżowe przednie i uszkodzoną łąkotkę przyśrodkową. Prawdopodobnie czeka Panią artroskopia i jeżeli są cechy niestabilności stawu kolanowego (noga "ucieka" przy chodzeniu) rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego.