Cechy przebytego zerwania więzadła krzyżowego przedniego

Witam, dostalam wyniki rezonansu magnetycznego i nie za bardzo wiem co dalej mnie czeka : CECHY przebytego zerwania więzadła krzyżowego przedniego. Translacja przednia piszczeli. Więzadło krzyżowe tylne o falistym przebiegu - cechy MR niestabilności przedniej. W trzonie łąkotki przyśrodkowej widoczna jest pionowe podłużna szczelina obejmująca powierzchnię stawowa piszczeli, rozdwajajaca się w rogu tylnym tej łąkotki z objęciem dodatkowo powierzchni stawowej udowej - III stopień uszkodzenia.

Witam,
MRI opisuje uszkodzone więzadło krzyżowe przednie i uszkodzoną łąkotkę przyśrodkową. Prawdopodobnie czeka Panią artroskopia i jeżeli są cechy niestabilności stawu kolanowego (noga "ucieka" przy chodzeniu) rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego.