Chłoniak nieziarniczy i naciek

chłoniaka nieziarniczy DLBCLrozlane_Limfoblastyczny. MR zmieniony sygnał w prawej kości udowej na długości 9cmz naciekiem w postaci mankietu w tkankach miękkich o grubości do 2,5cm następnie CT naciek szerzący się do jamy stawu kolanowego do okolicznych tkanek miękkich nasady i przynasady kościudowej 7cm8,5cm11,5cm. R-CHOP po 6 cyklu zalecono MR który wykazał plamę w kolanie czy ta plama która została wykryta może być nadal CHOROBĄ ?czy ŚLADEM PO NIEJ? guz moze pozostawic slady gdy zniknie?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

śladu nie powinno być. Jednak ta plama może mieć inną przyczynę. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie.

Pozdrawiam.

 Lek. Piotr Pilarski

Szanowna Pani - zawsze po procesie ekspansywnym pozostaje blizna. Być może tak wlaśnie jest
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg