Choroba Hashimoto i bóle łokcia

Mam 38 lat. 1,5 roku temu urodziłam drugie dziecko po 10 letniej przerwie. Od roku pojawiają się u mnie bóle kości, stawów w różnych miejscach, ale po jakimś czasie przechodzą. Teraz boli mnie prawa ręka od łokcia w dół, bez dłoni. Nie jest to ciągły ból, ale gdy np. zmarznie mi ta ręka w nocy albo po wysiłku. Nie mam też w niej siły. Nie umiem podnieść nic ciężkiego. Choruję też na Hashimoto i przyjmuję euthyrox 100. Karmię jeszcze dziecko piersią. Czy to coś poważnego. Proszę o poradę.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

być może to poczatki artozy, proszę zgłosić się do lekarza POZ w celu wykonania badań i dokładnego zlokalizowania bólu.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,

to może być też nietolerancja pokarmowa o podłożu długofalowym, tzw. IgG (opóźniona reakcja pokarmowa). Szczególnie, że ma Pani chorobę Hashimoto. Radziłabym także robić testy w tym kierunku. testy takie można zrobić w dobrych laboratoriach lub w poradniach dietetycznych.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska