Chorobliwa zazdrość o dziewczynę

Witam mam taki problem jestem chorobliwie zazdrosny o swoją dziewczynę jesteśmy ponad 5 lat razem nie panuje nad sobą bardzo ją kocham i ona mnie też ale wiem ze ją strasznie ranie czepiam się o wszystko ostatnio miała studniówkę i zatańczyła z chłopakiem to dostałem szału i o mało co nie doszło do ręko czynu strasznie tego żałuje wczesniej miałem kilka dziewczyn ale krótko nic dlamnie to nie znaczylo a z nią jest inaczej to ta jedyna co mam robić bardzo proszę o jakąś poradę z góry dziękuję

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Przede wszystkim warto aby zastanowił się Pan nad motywami swojego postępowania. Niepokojące jest to, że tak błahy powód (taniec z innym chłopakiem) wywołuje u Pana ataki szału i chęć stosowania przemocy. Proszę pamiętać, że przemoc psychiczna, fizyczna nigdy nie może być usprawiedliwiona i nawet największa miłość nie tłumaczy napadów szału i agresji. Warto aby nauczył się Pan radzenia sobie z emocjami, wyrażania ich w taki sposób, aby nie ranić innych ludzi. Ważny byłby równiez trening radzenia sobie z agresją. W sytuacji jeśli problem chorobliwej zazdrości trwa dłużej proponuję skorzystanie z pomocy psychologa, terapeuty, który pomoże Panu uporać się z tymi trudnościami.