Ciąża - kiedy mogło dojść do zapłodnienia?

Witam,

Od 15.12.2009r. brałam tabletki antykoncepcyjne y***.Odstawienie tabletek nastąpiło1.03.2010 Współżyłam z narzeczonym 11.02, a także 27.02 ... 4.03 wystąpiła@
06.03 kiedy był ostatni dzień @ również współżyłam bez zabezpieczenia. Obecnie jestem w 13 tyg. ciąży, jak wynika z usg. Kiedy mogło dojść do zapłodnienia?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Według ogólnie przyjętych zasad czas ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, co pokrywa się w przybliżeniu z terminem wyliczonym u Pani na podstawie usg. Najbardziej prawdopodobne jest to, iż do koncepcji doszło podczas ostatniego współżycia, podczas ostatniego dnia miesiączki.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji na temat obliczania terminu porodu.

Serdecznie pozdrawiam!