Clindamycyn MIP 600 na chore gardło

Witam, mam chore gardło. Lekarz przepisał Clindamycyn MIP 600. Nie umiem tego łykać, duża kanciasta tabletka staje mi w gardle i ogarnia mnie panika.Czy mogę to rozkruszać, rozgryzać?Wiem, że jest potwornie gorzkie, ale przeżyję to jakoś. Czy dalej będzie skuteczne?Proszę o radę.

Szanowny Panie,

Rozgryzanie tej tabletki nie powinno mieć wpływu na wchłanianie i działanie tego leku. Może Pan spróbować, jednak smak może być bardzo nieprzyjemny.

Innym wyjściem byłoby poprosić lekarza o przypisanie tego leku w postaci kapsułek (Dalacin C), które powinny być łatwiejsze do połknięcia.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik