Co mam robić z tym zachowaniem mojej córki?

Witam Mam 1,5 roczna Hanie, ktora od poczatku swojego zycia jest wymagajaca,duzo plakala,malo spala i c8agle musiala byc na rekach,teraz w cale nie jest lepiej ,wzesniej zaczela chodzic miala 8 miesiecy,i ciagle chce byc w ruchu i najlepeij na dworze,w domu niczym sie nie bawi ,ciagle cos wyrzuca,placze,krzyczy bije gryzie, od rana do 15 jest z opiekubka i swoja siostra (zosia 7 lat),po 15 jest ze mna i wyedy jest dramat nie moge zjesc ani nic zrobic bo ona ciagle placze,jeczy,ma mase zabawek a zadna sie nie bawi,usypianie to masakra,cce zehym to ja ja kapala i usypiala wiec ide lezymy ,miziam ja opowiadam bajki,spiewam kolysnaki a ona wierci sie godzinami wstaje siada kladzie sie,mowi cos,i zazwyzzaj wtedy whodzi maz kladzie sie na nim na brzuchu i usypia,co mam robic?jestem u kresu sil..dodam ze kompletnie nie slucha,gdy mowie nie wolno,nie rob tego

Witam Panią :-)

To co napiszę, może w zupełności się nie spodobać Pani - to jest ciężki okres który trzeba po prostu przetrwać. Wychowywanie dziecka to ogromna sztuka w dużą dawką cierpliwości, wyrozumiałości, opanowania.

Zaznaczę, że dzieci są różne i różnie się zachowują. Jedne są bardziej aktywne, drugie mniej w okresie w którym jest Pani dziecko. Proszę zauważyć - Zosia była mniej aktywna :). Hania jest ciekawe świata, chce poznawać i się rozwijać - to bardzo dobrze. Fakt, że się kompletnie nie słucha również jest pozytywny! Dlaczego? Dziecko w przyszłości może mieć skłonność do bycia asertywnym i samodzielnym człowiekiem. Przede wszystkim zachęcam do nastawienia się, że to jeszcze troszkę potrwa - jak wcześniej wspomniałem to okres, który po prostu trzeba przetrwać (jako rodzic) - da się :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia, cierpliwości, wytrwałości i możliwego odpoczynku.

Jeśli jednak chciałaby Pani uzyskać jakieś konkretne wskazówki to mógłbym zrobić pełny wywiad dotyczący rodziny i postarać się opracować konkretny plan i sposób reakcji / pomocy rodzicielskiej.

---

Jeśli moja odpowiedź była wyczerpująca i satysfakcjonująca to proszę o pozostawienie pozytywnej opinii.

Moja strona internetowa: https://www.psychopedagog.org/pl/specjalisci/dawid-karol-kolodziej.html

Facebook: https://www.facebook.com/psychopedagogorg

Telefon na sekretariat naszych placówek (Bolesławiec, Wrocław, Online): (+48) 733 379 538

Nasi specjaliści: psychologowie, pedagodzy, psychiatrzy, dietetycy i psychodietetycy.