Co mogą oznaczać wyniki na toksoplazmozę w 17-tym tygodniu ciąży?

Dzien dobry jestem w 17 tygodniu ciazy odebrałam wyniki na toxoplazme na kota skierowano mnie po raz kolejny pierwsze wyniki były toxo IGG 230 a toxo IgM 8,5 dnia 24.07.2018 a dziś 31.08.2018 wyniki IGG 241 a toxo IgM 9,6 wczesniej robiona Świdnica wynik 0,40 wysoka

Wyniki świadczą o dawnym zakażeniu, ale nie da się określić czy do niego doszło już w ciąży czy przed. Powinna Pani podjąć konsultację z lek. chorób zakaźnych, najpewniej włączy leczenie rovamycyną dla bezpieczeństwa płodu