Co mogą oznaczać zaburzenia miesiączkowania po stosowaniu leku łagodzącego stany lękowe?

Córce14 lat zwiększono dawkę tiapridalu z 1/2 tabletki 2 razy dziennie na 1 tabletkę 2 razy dziennie. Miesiączka powinna być 2 tygodnie temu ale do teraz nie krwawi.czy jest potrzebna wizyta u ginekologa czy jeszcze czekać.?

Lek. Paweł Szadkowski

Niezbyt częstym działaniem niepożądanym ww. leku jest zatrzymanie miesiączki. Jeśli do tej pory występowała ona regularnie to warto udać się do ginekologa, a ewentualną modyfikację leczenia najlepiej omówić z lekarzem prowadzącym.