Co może oznaczać dziwne uczucie ucisku w gardle i drętwienie języka?

Witam. Od kilku lat uwiera mnie coś w gardle. Odczuwam to od czasu do czasu. Niekiedy mi to tak jakby przeskakuje i dretwieje mi pol języka. Ostatnio gdy bylo zimno i wiało znowu zaczelam odczuwac to uwieranie w gardle ktore zaczelo promieniowac mi az z tylu glowy i do oka . Czulam w tych miejscach jakby ucisk. Co to moze byc?

Szanowna Pani jeżeli objawy występują od kilku lat to już dawno powinna Pani udać się do lekarza