Pieczenie języka, biały nalot i uczucie ucisku w gardle

Witam. Od kilku dni piecze i boli mnie język, w dodatku mam biały nalot na bokach języka oraz uczucie jakby coś stało mi w gardle. Jaka może być tego przyczyna? Niestety nie mogę na razie udać się do lekarza rodzinnego, ponieważ jest na urlopie. Proszę o pomoc i małe wskazówki. :) Pozdrawiam !

Szanowna Pani,

Warto, aby język obejrzał lekarz, być może ma Pani kandydozę języka. Zmiany mogę dotyczyć również przełyku, ale język powinien zbadać lekarz. Proszę udać się do laryngologa, który po zbadaniu Pani zaleci właściwe leczenie. Niewykluczone, że oprócz leczenia miejscowego niezbędne będzie również leczenie doustne, gdyby rozpoznanie etiologii grzybiczej potwierdziło się po badaniu.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz