Co może oznaczać przekręcanie słów w czasie mówienia?

Dzień dobry od kilku lat mam taki problem ze kiedy coś mówię zdarza mi się z 2 słów zamienić je początkiem i końcem tak że wychodza 2 zupełnie bez sensu nowe słowa przykład z dziś chciałam powiedzieć leci krew a powiedział kreci lew. Robię to zupełnie nieświadomie zdarza mi się tak raz na 2-3 miesiące czy to normalne ?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Z Pani relacji, wynika, że jest Pani świadoma "przekręcania słów".
Zasygnalizowała Pani, za słowami Pani: "... Robię to zupełnie nieświadomie zdarza mi się tak raz na 2-3 miesiące... ."

Bazując na Pani opisie, domniemuję, że przekręcanie słów może być odpowiedzią Pani organizmu na (chwilowy) stres emocjonalny (np. na skutek pospiechu, nadmiaru myśli oraz różnorodności tych myśli, zmeczenia...) nie skupianiu się na "tu i teraz" tylko podążanie myślami w inne obszary myślowe.

Reasumując, zachęcałabym Panią do nabycia umiejętności oraz praktykowania technik medytacyjnych/relaksacyjnych/kontemplacyjnych, jogi, tai chi - są to
metody, które poprawiają koncentrację, uważność w byciu "tu i teraz".

By rozwiać wątpliwości, do rozważenia byłaby osobista/kontrolna konsultacja neuropsychologiczna, celem oceny funkcjonowania poznawczego u Pani (m. in. uwaga, koncentracja, pamięć).

Serdeczności oraz pomyślności w codzienności Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605