Co może oznaczać wynik badania MR kręgosłupa szyjnego?

Badanie MR kręgosłupa szyjnego. DANE KLINICZNE: Zespół bólowy kręgosłupa szyjnego. TECHNIKA BADANIA: Badanie wykonano w sekwencjach frFSE (sagT2), FSE (sagT1) i GRE (axT2) oraz STIR (sag). OPIS: Zniesiona fizjologiczna lordoza kręgosłupa szyjnego. Objawy dehydratacji wszystkich krążków międzykręgowych szyjnych z obniżeniem intensywności ich sygnału w obrazach T2-zależnych oraz z obnizeniem wysokości krążka na poziomie C5/C6. Szerokopodstawna tylna przepuklina krążka międzykręgowego na poziomie C3/C4, w wym. AP ok. 3mm, z uciskiem na worek oponowy oraz z niewielkim uciskiem na rdzeń kręgowy na tej wysokości. Przepuklina tylna centralna krążka międzykręgowego na poziomie C4/C5, w wym. AP 2,4mm, z mniejszym uciskiem worka oponowego. Przepuklina tylna centralno-lewostronna krążka międzykręgowego na poziomie C5/C6, z wpuklaniem się krążka i zwyrodnieniowych nawarstwień kostnych na głębokość ok. 4,5mm do światła kanału kręgowego po stronie lewej i znacznym uciskiem na worek oponowy, z zaznaczohnym uciskiem na rdzeń kręgowy oraz z wpuklaniem się do lewego otworu międzykręgowego i objawami ucisku na lewy korzeń nerwowy na tej wysokości. Mniejsza przepuklina tylna centralno-lewostronna krążka międzykręgowego na poziomie C6/C7 z nieco mniejszym uciskiem worka oponowego na tym poziomie oraz wpuklaniem się krążka i zwyrodnieniowych osteofitów do lewego otworu międzykręgowego i przyleganiem do lewego korzenia nerwowego na tej wysokości. Nie uwidoczniono zmian ogniskowych w obrębie szyjnego odcinka rdzenia kręgowego. Zmiany zwyrodnieniowe wytwórcze w zakresie kręgosłupa szyjnego, największe w dolnym odcinku szyjnym. W trzonie kręgu C6 obecna zmiana o obrazie naczyniaka. WNIOSKI: Wielopoziomowa dyskopatia szyjna z największymi zmianami uciskowymi na poziomach C3/C4 i C5/C6. Zmiany zwyrodnieniowe w zakresie kręgosłupa szyjnego. Kręgosłup piersiowy : Badanie MR kręgosłupa piersiowego. DANE KLINICZNE: Zespół bólowy kręgosłupa piersiowego. TECHNIKA BADANIA: Badanie wykonano w sekwencjach frFSE (sagT2), FLAIR (sagT1) i GRE (axT2) oraz STIR (sag). OPIS: Nieco pogłębiona fizjologiczna kyfoza piersiowa. Objawy dehydratacji większości krążków międzykręgowych piersiowych z obniżeniem intensywności ich sygnału w obrazach T2-zależnych. Przepuklina tylna centralno-lewostronna krążka międzykręgowego na poziomie Th7/Th8, w wym. AP ok. 3mm ze znacznym uciskiem na worek oponowy i niewielkim uciskiem na rdzeń kręgowy po stronie lewej. Przepuklina tylna prawostronna krążka międzykręgowego na poziomie Th9/Th10, w wym. AP ok. 2,5mm z uciskiem worka oponowego i niewielkim modelowaniem rdzenia kręgowego po stronie prawej. Mniejsze przepukliny tylne prawostronne krążków międzykręgowych na poziomach Th1/Th2, Th3/Th4, Th4/Th5, Th5/Th6 i Th8/Th9 z niewielkim uciskiem worka oponowego na wszystkich tych poziomach. Nie stwierdza się zmian uciskowych na pozostałych poziomach w odcinku piersiowym. Nie uwidoczniono zmian ogniskowych w obrębie piersiowego odcinka rdzenia kręgowego. Zmiany zwyrodnieniowe wytwórcze w zakresie kręgosłupa piersiowego z obecnością osteofitów na krawędziach trzonów kręgowych. WNIOSKI: Wielopoziomowa dyskopatia piersiowa z największymi zmianami uciskowymi na poziomach Th7/Th8 i Th9/Th10. Zmiany zwyrodnieniowe w zakresie kręgosłupa piersiowego. Proszę o informację co to oznacza jakie leczenie , co by było gdybym nie poddał się leczeniu. Nadmienię iż mam 47 lat i już dwie operacje na odcinku lędzwiowym L4 L5 L5 LS.

Nie dokonujemy analiz przypadków i interpretacji wyników badań pacjentów z poziomu portalu. Proszę w tym celu zgłaszać się do swojego lekarza prowadzącego diagnostykę.