Co można podać 4-letniemu dziecku na mokry kaszel?

Dzień dobry! W przedszkolu, do którego chodzi moje 4-letnie dziecko, jedna z mam przyprowadza chore dziecko. Jej dziecko kaszle co chwile głębokim, wilgotnym kaszlem. Ostatnio, odbierając moje dziecko, zwróciłam uwagę mamie chorego dziecka, że powinna wziąć dziecko do lekarza, bo ewidentnie jest chore i nie przyprowadzać do przedszkola, bo zaraża inne dzieci. W odpowiedzi usłyszałam, że jej dziecko ma alergie dlatego tak kaszle i że nikogo nie zaraża. Jakoś nie chciało mi się w to wierzyć. Minęło kilka dni, moje dziecko się zaraziło i właśnie rozkłada je infekcja. Moje dziecko dostało katar i męczy je mokry kaszel. Nie gorączkuje, ale jest widocznie osłabione. Dziecku zalega dużo flegmy i nie potrafi porządnie jej odkrztusić. Zatrzymałam dziecko w domu i nie posyłam do przedszkola. Wizyta u pediatry dopiero za 2 dni. Co mogę podać 4-letniemu dziecku na mokry kaszel?

Jeżeli dziecko gorączkuje powyżej 38stC, prosze podawać leki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe - najlepiej ibuprofen. Do nosa - nasivin, oczyszczanie solą fizjologiczną, dużo płynów doustnie i ACC mini. Posyłanie chorego dziecka do przedszkola to niestety częsty zwyczaj rodziców i duża ich arogancja. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.