Co muszę zrobić, żeby krwawienia z prącia podczas stosunków ustąpiły?

Dzień dobry! Mam poważny problem. W czerwcu podczas stosunku miałem obfite krwawienie z prącia. Najprawdopodobniej było to naderwanie wędzidełka, gdyż znalazłem takie informacje w internecie. Wówczas rozstałem się ze swoją partnerką i długo nie miałem żadnych stosunków seksualnych. Dzisiaj (07.09.2010), czyli po około 2,5 miesiąca po tamtym zdarzeniu, miałem stosunek seksualny i niestety musieliśmy przerwać zbliżenie z moją partnerką, gdyż znowu nastąpiło krwawienie. Nie było już tak obfite, jak te czerwcowe, ale jednak nie pozwoliło na dokończenie zbliżenia. Odczuwam z tego powodu duży dyskomfort. Czy będzie się to powtarzało, czy konieczna będzie jakaś interwencja lekarza? Czy wędzidełko zerwie się do tego stopnia, że nie będzie już mi utrudniało kontaktów seksualnych? Proszę o pilną odpowiedź. P.S. W czerwcu w internecie znalazłem informację, iż należy powstrzymać się od stosunków na okres około 2 tygodni. U mnie był to okres 2,5 miesiąca, a jednak zdarzenie się powtórzyło. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

W przypadku skrócenia wędzidełka dochodzi do bolesnego pociągania żołędzi w czasie stosunku, co może być powodem dużego dyskomfortu. Wielokrotne pękanie wedzidełka prowadzi do powstawania blizn podczas gojenia. Jest to powodem skracania sie wędzidełka i w konsekwencji pogłębianie problemu.

Niezbędnym działaniem jest wizyta u specjalisty urologa.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl