Czy omdlenie i krwawienie po stosunku jest normalne?

Mam pytanie do specjalistów. Czy po stosunku krwawienie jest normalne? Czy mam powody do obaw jeśli uprawiam seks oralny? Omdlenie po stosunku może mieć ze sobą powiązanie?
KOBIETA, 18 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

krwawienie po stosunku może mieć różne przyczyny i nie zawsze jest to normalne. Niektóre z możliwych przyczyn to mikrouszkodzenia błony śluzowej pochwy, infekcje, zmiany hormonalne, polipy lub mięśniaki macicy, a także problemy związane z układem krzepnięcia krwi.

Seks oralny, podobnie jak seks dopochwowy, wiąże się z pewnym ryzykiem zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Regularne badania kontrolne i testy mogą pomóc w monitorowaniu zdrowia seksualnego.

Omdlenie po stosunku może mieć różne przyczyny, niekoniecznie związane bezpośrednio z samym aktem seksualnym. Może to być wynikiem ogólnego zmęczenia, odwodnienia, niskiego ciśnienia krwi, stresu, lęku lub innych czynników.

W razie wątpliwości zalecamy wizytę u ginekologa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.