Dlaczego mam takie krwawienie po stosunku?

Dzień dobry. W sobotę uprawiałam seks z partnerem, podczas którego zaczęłam krwawić. Krwawiłam do niedzieli, dziś jest sroda, a ja mam jasno różowe upławy. Okres mam mieć równo za tydzień. Czy jest powod do niepokoju, czy wynika to z intensywnego stosunku?
KOBIETA, 22 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

krwawienie po stosunku może mieć różne przyczyny, takie jak infekcje, urazy, zmiany hormonalne czy problemy z szyjką macicy. Jasnoróżowe upławy mogą być związane z minimalnym krwawieniem, ale mogą również wskazywać na inne problemy, dlatego, jeśli utrzymują się długo, ważne jest, aby zasięgnąć fachowej opinii u ginekologa.

Proszę także monitorować swój stan i sprawdzać, czy nie pojawią się takie objawy jak: ból, pieczenie, swędzenie, przykry zapach, czy upławy. W takim wypadku to najprawdopodobniej infekcja i potrzebne będzie leczenie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.