Co oznacza taka różowa wydzielina z pochwy?

2 dni temu pojawiła się umnie wydzielina z pochwy o jasno różowym kolorze, dziś jest brązowawa oraz towarzyszy dosyć nieprzyjemny zapach. Miesiączkę powinnam dostać za około 14 dni. Zwykle moje miesiączki są regularne i przebiegają delikatnie. Ostatnia miesiączka była raczej 2 dyniowym plamieniem, bez żadnych objawów. Nie jestem poddenerwowana, nie zwiększył mi się apetyt. Bardziej czuję przypływ energii. Przed pojawieniem się jasnoróżowej wydzieliny, bolało mnie podbrzusze. Dzień przed czułam delikatne kłócie w okolicach lewego jajnika. Teraz oprócz wydzieliny, nieprzyjemnego zapachu oraz chwilowego i delikatnego kłócia w okolicach jajników, nie czuję innego dyskomfortu.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

kolor wydzieliny wskazuje na upławy podbarwione krwią, natomiast zapach jednoznacznie oznacza infekcję intymną. Niewykluczone, że krwawienie z pochwy pozostaje bez związku z zapachem – przyczyną Pani dolegliwości mogą być zaburzenia hormonalne, a dodatkowo infekcja.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/nieoczywiste-objawy-infekcji-intymnych.

Wskazana w tej sytuacji jest niezwłoczna wizyta u ginekologa – poza pobraniem wydzieliny do badania i wykonaniem cytologii, warto sprawdzić stan szyjki macicy. Krwawienia acykliczne bywają niekiedy spowodowane nadżerkami, polipami czy mięśniakami macicy. Niestety bez badania nie sposób tego ustalić.

Być może pomocny okaże się także ten materiał, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.