Dlaczego krwawię po stosunku?

Witam! 16 maja po raz pierwszy współżyłam z chłopakiem, pojawiło się sporo krwi - pękła błona dziewicza. Po tygodniu zrobiliśmy to następny raz, bolało i pojawiło się troszkę krwi. Poszłam do ginekologa, który powiedział, że wszystko jest dobrze i zapisał mi tabletki antykoncepcyjne. Gdy uprawialiśmy seks po raz kolejny, ponownie było dużo krwi, jednak wcale nie bolało.   W krwi widać było tak jakby trochę naskórka czy czegoś podobnego. Nie wiem jak to interpretować.   Proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Pierwsze stosunki seksualne mogą być bolesne oraz może im towarzyszyć krwawienie z dróg rodnych. Są też inne przyczyny krwawienia po stosunku. Wówczas konieczna jest konsultacja ginekologiczna. W Pani przypadku miała ona miejsce, dlatego nie ma Pani powodów do niepokoju.

Najprawdopodobniej przyczyną krwawienia po stosunku są nieznaczne urazy dróg rodnych. Powinno to po pewnym czasie ustąpić.

Pozdrawiam