Co robić gdy w pochwie pozostała prezerwatywa?

Po stosunku została mi w pochwie prezerwatywa. Udało mi się ją wyciągnąć po ok 13 godzinach. Czy mogło wystąpić jakieś zakażenie w tym czasie ? Nie mam dolegliwości natomiast zastanawiam się czy konieczne jest udanie się do lekarza.
KOBIETA, 29 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pomimo tego, że nie ma Pani żadnych dolegliwości, to warto udać się do ginekologa na badanie. Nie jest to konieczne, jednak istnieje szansa na pojawienie się infekcji intymnej.

Ciało obce w pochwie mogło spowodować namnożenie się bakterii, co z kolei prowadzi do nieprzyjemnych konsekwencji. Warto także obserwować, czy nie uaktywniają się u Pani objawy, takie jak zaczerwienienie, pieczenie, upławy, lub przykry zapach.

Proszę siebie monitorować i w razie potrzeby udać się do ginekologa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prezerwatywa-sie-nam-zsunela-i-zostala-w-pochwie-czy-wszystko-jest-w-porzadku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.