Co może oznaczać ta gulka w pochwie?

Dzień dobry, towarzyszą mi upławy, początkowo były białe o serowej konsystencji typowe dla grzybicy, później przemieniły się w szare o przykrym zapachu typowe dla infekcji bakteryjnej, aktualnie znów powróciły serowate upławy, widoczny jest też żółty nalot na bieliźnie. Odczuwam ból przy stosunku. Dodatkowo przy samoistnym badaniu pochwy wyczułam z tyłu głęboko kulkę/guzka. Nie wiem czy to normalna część jakiegoś organu, czy niekoniecznie, Wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tygodnie
KOBIETA, 20 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

mamy nadzieję, że wizyta ginekologiczna rozjaśniła Pańskie wątpliwości odnośnie wyczuwalnej kulki w pochwie oraz występujących upławów.

W takich sytuacjach warto udać się do ginekologa, który po zbadaniu pacjentki będzie w stanie zalecić odpowiednie postępowanie. Niestety wiele kobiet próbuje leczenia infekcji na własną ręką i nie zawsze daje to oczekiwane efekty. Jeśli zaś chodzi o wyczuwalną kulkę w pochwie, to często jest to po prostu szyjka macicy.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kulka-w-pochwie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kulka-w-pochwie-u-dziewczyny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wyczuwalna-kulka-w-pochwie-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.